u
Co si přestavujete pod pojmem UFO?
mimozemšťany
 6855
neznámé přírodní jevy
 4024
vetšinou omyly v pozorování známých jevů
 3269
nevím co se za tím skrývá
 3340

 Projekt ZÁŘE |  Kontakt |  Odkazy |  Napsat článek |  Imagine |  Chat 

Všechny kategorie Filadelfie Pozorování Slovník
Alfa Implantáty Press Termíny
Atlantis Linky Proof Tung
Aurora Obilí Recenze Vesmír
Billy Oblast51 Reklama Vtipy
Bůh Phoenix Roswell X-files
Články Pozadí Různé  
Setkali jste se nekdy s UFO?
Zavolejte.

 
Unikátní pravěké nálezy zmizí pod betonem Články
10.7.2007   Pavel Miškovský
Unikátní archeologické naleziště evropského významu u Příšovic na Liberecku brzy zmizí pod vrstvou betonu. Výzkum vesnice z mladší doby kamenné, jejíž stáří odborníci odhadli na 6700 let, skončil a přes veškeré intervence na kraji, ministerstvech a dalších orgánech se nepodařilo sehnat peníze na vykoupení pozemku. Investor tak nyní na místě postaví dopravní překladiště.
Komentářů:
 
Supermoderní Dreamliner skutečností Články
9.7.2007   Pavel Miškovský
První boeing 787 Dreamliner sjel včera z výrobní linky. Začíná tak nová důležitá etapa v historii koncernu, který má na letadlo s revoluční technologií plnou knihu zakázek do roku 2015.
Komentářů:
 
Skotsko - Země dávných tajemství Články
8.7.2007   Pavel Miškovský
"Každý člověk, který se rozhodne psát, má dva nesporné úkoly: věrnost faktům a jejich co nejlepší podání." Robert Louis Stevenson
Tímto výrokem slavného skotského spisovatele se řídil i autor Jan R. Hrdina při psaní své nové knihy "Skotsko - Země dávných tajemství", která vyšla v nakladatelství Argo. Nebyly to však ani zdaleka jen tyto dvě zásady, které autor sledoval.
Komentářů:
 
Podorlické setkání 2007 Články
8.7.2007   JUDr. Jiří Kult
Ve dnech 8. až 9. června letošního roku se v České Skalici uskutečnilo tradiční Podorlické setkání 2007. Bylo to už třetí setkání příznivců záhad a jejich zkoumání, které organizoval UFO klub Záblesk z Jaroměře. Setkání se opět konalo v příjemném prostředí honosné Čerychovy vily stojící uprostřed nádherného parku.
Komentářů:
 
UFO má 60 let (4) Články
5.7.2007   Vladimír Šiška
Události před šedesáti lety daly vznik pojmům jako je "létající talíř", UFO a ufologie
Komentářů:
 
UFO má 60 let (3) Články
4.7.2007   Vladimír Šiška
Události před šedesáti lety daly vznik pojmům jako je "létající talíř", UFO a ufologie
Komentářů:
 
UFO má 60 let (2) Články
3.7.2007   Vladimír Šiška
Události před šedesáti lety daly vznik pojmům jako je "létající talíř", UFO a ufologie
Komentářů:
 
UFO má 60 let (1) Články
2.7.2007   Vladimír Šiška
Události před šedesáti lety daly vznik pojmům jako je "létající talíř", UFO a ufologie
Komentářů:
 
Monstrum z Amazonie Články
30.5.2007  
K tradičnímu folkloru amazonských indiánů patří podivný tvor velikosti statného medvěda s rudohnědou srstí, mohutnými drápy, dvěma tlamami a silným ocasem. Tohoto tvora prý nelze zabít ani zranit. Je vůbec možné, aby takové zvíře existovalo?
Komentářů:
 
Záhadná sekerka Články
30.5.2007  
Odkud pochází zvláštní artefakt nalezený v náplavě řeky Nisy v Liberci? Ze všeho nejvíc připomíná sekeromlat z doby kamenné, jeho složení je ale víc než podivné...
Komentářů:
 
Test metanového motoru Články
10.5.2007   Pavel Miškovský
Píše se 16. leden letošního roku a v Mohavské poušti burácí raketový motor. V mnoha ohledech to vypadá jako běžný rutinní test raketového motoru, ale zdání klame... Zatímco většina raketových motorů NASA pohání kapalný kyslík a vodík nebo tuhé pohonné látky, tento motor je poháněn metanem! Celý projekt, který je zaměřen na vývoj zcela nového motoru vede Marshall Space Flight Center (MSFC). (Link vede mimo ufo.cz)
Komentářů:
 
IDNES.cz: Co letos vědcům prozradí Slunce? Články
30.1.2007   Pavel Miškovský
Astronomové zvolili letošní rok Mezinárodním heliofyzikálním rokem, tedy rokem výzkumu Slunce. Vědci během něj chtějí rozšířit poznání fyzikálních procesů, které panují na Slunci, na Zemi a v heliosféře.
Komentářů:
 
UFO je v Čechách normální věc! Články
30.1.2007   Pavel Miškovský
Díváte se někdy po obloze, nebo kolem sebe? Jen, aby vás nepřekvapilo, když spatříte nějaký ten neidentifikovaný objekt, protože podle statistik se jedná o docela běžnou věc. Na otázky odpovídal vedoucí projektu Záře, pan Vladimír Šiška. (Link vede mimo server ufo.cz)
Komentářů:
 
Letadla s novým pohonem budou pětkrát rychlejší než zvuk Články
18.1.2007   Pavel Miškovský
USA a Austrálie oznámily, že v letošním roce zahájí sérii testovacích letů prototypů ultrarychlých střel využívajících hypersonický pohon, který umožňuje mnohanásobné (aspoň pětinásobné) překročení rychlosti zvuku. Jednou budou používat tyto motory i dopravní letadla. (Link vede mimo server ufo.cz)
Komentářů:
 
Je ufologie pavěda? Články
7.1.2007   Vladimír Šiška
Věříte na UFO? Nejčastější otázka, která ohledně tohoto fenoménu padá ve sdělovacích prostředcích. Někdy se mi zdá, jako by se část naší společnosti v čele se skeptiky, ale i s novináři, snažila tento problém vytěsnit do oblasti víry a nevíry.
Komentářů:
 

Novější Právě prohlížíte články 1-15 z 136 Starší

 
3.4.2007
Zajímáte se o záhady, vědu nebo techniku? Rádi a poutavě píšete? Pak neváhejte a klikněte na odkaz sem. Pokud bude text stát za to, uveřejníme jej.
 
 

Informace uvedené na těchto stránkách podléhají autorskému zákonu. Viz copyright.
(c) Petr Dědič Programoval: Licho Design: Elrond