u
Co si přestavujete pod pojmem UFO?
mimozemšťany
 6855
neznámé přírodní jevy
 4024
vetšinou omyly v pozorování známých jevů
 3269
nevím co se za tím skrývá
 3340

 Projekt ZÁŘE |  Kontakt |  Odkazy |  Napsat článek |  Imagine |  Chat Co je to IFO
 
v kategorii Slovník
IFO je identifikovatelný létající objekt. Je to objekt, který lze vysvětlit buďto přírodním jevem, nebo letoun vytvořeny lidskou rukou

IFO je identifikovatelný létající objekt.  Je to objekt, který lze vysvětlit buďto přírodním jevem, nebo letoun vytvořeny lidskou rukou.  Okolo 90%-95% hlášení pozorování UFO jsou po zpracování ufology a vyhodnocení označeny jako IFO.  Lidé často hlásí normální letouny nebo přírodní jevy jako pozorování UFO, protože se buďto s daným přírodním jevem ještě nesetkali, nebo si jejich představivost k pozorovanému objektu přikreslila ještě něco navíc.  

Často je kupříkladu planeta Venuše popisována jako UFO. V určitých ročních období může totiž tato planeta vypadat jako letící objekt, zvláště pokud se nachází těsně nad obzorem. I normální hvězdy pokud jsou v těsté blízkosti horizontu mohou působit jako pohybující se objekty. Obzvláště pokud jsou tomu meteorologické vlivy příznivě nakloněny, mohou tyto hvězdy měnit i barvy a to velmi rychle po sobě. Záleží na vrstvě vzduchu, která se nachází mezi pozorovatelem a pozorovaným objektem. Různá teplota vzduchu může způsobovat různé obrazové deformace apod.

(P.D.)

  Pavel Cervenka
Komentářů ke článku:

Informace uvedené na těchto stránkách podléhají autorskému zákonu. Viz copyright.
(c) Petr Dědič Programoval: Licho Design: Elrond