u
Co si přestavujete pod pojmem UFO?
mimozemšťany
 6855
neznámé přírodní jevy
 4024
vetšinou omyly v pozorování známých jevů
 3269
nevím co se za tím skrývá
 3340

 Projekt ZÁŘE |  Kontakt |  Odkazy |  Napsat článek |  Imagine |  Chat Stalo se v uplynulém týdnu
 
v kategorii Press
Nález zlatého pokladu, kritizovaná filmová premiéra i objev tábora římské armády. To jsou jen některé zprávy, které minulý týden proběhly médii.

Zhruba 3300 let starý zlatý poklad nalezl na blíže neurčeném místě na Mladoboleslavsku šestnáctiletý student gymnázia Adam Kout. Podle odborníků jde o nejbohatší pravěký poklad v regionu. Kout nalezl čtyři bronzové sekery a osm spirál ze zlatého drátu, které vznikly na přelomu střední a mladší doby bronzové. Během následného archeologického výzkumu na místě objevu byla nalezena ještě další zlatá spirála.

Film režiséra Dannyho Boyla Sunshine nebere vědu vážně a dělá si z ní jen kulisu pro napínavé až děsivé scény. Na serveru www.astro.cz to tvrdí sluneční astronom z Astronomického ústavu akademie věd Michal Sobotka. Těm, kteří mají rádi sci-fi pro její myšlenkovou hloubku a vůni vědeckých poznatků, doporučuje, aby s filmem neztráceli čas, a naopak ti, jimž se líbí světelné a zvukové efekty, napínavý děj a akce a rádi se bojí, by si ho neměli nechat ujít.

Životní láskou a obrovským koníčkem šedesátiletého Ladislava Zápařky z Kamenice na Pelhřimovsku se už před řadou let stal Egypt. Pražský rodák, který přesídlil na klidnou Vysočinu, má doma v několika vitrínách zřejmě největší soukromou sbírku egyptských archeologických nálezů v Česku. V příštím roce chce část unikátní sbírky představit veřejnosti.

Více najdete na serveru FantastickaFakta.cz

  Pavel Miškovský
Komentářů ke článku:

Informace uvedené na těchto stránkách podléhají autorskému zákonu. Viz copyright.
(c) Petr Dědič Programoval: Licho Design: Elrond