u
Co si přestavujete pod pojmem UFO?
mimozemšťany
 6855
neznámé přírodní jevy
 4024
vetšinou omyly v pozorování známých jevů
 3269
nevím co se za tím skrývá
 3340

 Projekt ZÁŘE |  Kontakt |  Odkazy |  Napsat článek |  Imagine |  Chat DE 173
 
v kategorii Filadelfie
Představte si vojenský přístav. Je 22. červen 1943. Tajný projekt, nejvyšší stupeň utajení. Na molu stojí několik lidí, mezi nimi nenápadný mužík, o jehož bílých vlasech říkají drsní mariňáci, že má trvalou. Hloubavým pohledem svých magických očí zkoumá loď DE 173. Jmenuje se Albert Einstein. V evidenci amerického námořnictva je veden jako vědecký pracovník.

Od doby, co si lidé vymysleli (a nebo spatřili) bohy, přáli si být lepší než oni. Mít tak jejich schopnosti a vlastnosi! Moci se neslyšně vznášet nad krajinou mezi oblaky, povídat si se stromy, spouštět hrůzu ničení a zkázy a nespatřeni se procházet mezi lidmi. Nespatřeni. Jak by se nám líbilo, moci slyšet, co si jiní povídají o nás, co dělají bez nás a co říkají v okamžicích domnělé samoty! Jak by se nám líbilo nezůčastněně pozorovat děj a ve vhodném okamžiku vstoupit do prostoru! Do by se to přepadáv alo, válčilo a zabíjelo! Ne, lidé zatím nejsou schopni nezneužívat svých prostředků. A otázkou zůstává, zda toho kdy schopni budou.
Člověk není bůh. A kdo se chce nad bohy povyšovat, skončí tak jako posádka malé americké vojenské doprovodné lodi DE 173.

Představte si vojenský přístav. Je 22. červen 1943. Tajný projekt, nejvyšší stupeň utajení. Na molu stojí několik lidí, mezi nimi nenápadný mužík, o jehož bílých vlasech říkají drsní mariňáci, že má trvalou. Hloubavým pohledem svých magických očí zkoumá loď DE 173. Jmenuje se Albert Einstein. V evidenci amerického námořnictva je veden jako vědecký pracovník. Jeho Teorie sjednocených polí byla označena za nedokončenou. Teď se ukáže!
Loď DE 173 je k prasknutí nacpána měřící a radarovou technikou. Posádka neví, co se bude dít, raději ji to ani nezajímá. Dvě lodě směřují na loď silné silové pole.
Okay, zapínáme! Mocné generátory napojené přímo na elektrárnu se rozbíhají. Loď DE 173 pomalu obklopuje zelený dým. Je to v pořádku? Loď zmizela z radaru. Podařilo se nemožné - radar byl již v průběhu II. světové války oklamán! Dým se konečně rozplývá a loď - nikde! Jen ve vodě jsou vidět kruhy.
Proboha vypněte to pole!!!

V americkém pobřežním městě Norfolk sedí dva obchodní cestující v baru. Čekají na svou loď do Anglie a krátí si čekání tlacháním o starých dobrých časech a zíráním na moře. Kus od břehu se objevuje podivný zelený mrak. Vyjíždí z něj loď. Moc toho ani nepili a volají na servírku. Vidí to co oni? Na mou duši! Loď je opět obalena zelenou mlhou a zakrátko zcela mizí. Přístav je zanedlouho uzavřen armádou. Obchodní cestující ani servírka samozřejmě nic neviděli.

Loď se opět objevuje ve filadelfském přístavu. Pokus se nadmíru zdařil. Zbytek posádky, který přežil je odvezen do sanatorií, izolován od světa. Někteří jsou dementní, jeden muž prochází zdí. Je odvezen... Jsou přesvědčeni námořnictvem, že nic neviděli, ale pro jistotu musí podepsat přísahu, že to co neviděli nikomu neřeknou...
"Pokus se nadmíru povedl, doktore!"

Doufám, že se mi trošku podařilo roztočit obrátky vaší fantazie. Co z toho je pravda? Faktem je, že Albert Einstein byl od 31. 5. 1943 do 30. 6. 1944 zaměstnán u ministerstva námořnictva jako vědec. Faktem je, že obyvatelé města Norfolk o zjevení a opětovném zmizení lodi hovořili. Faktem je, že posádka lodi byla hospitalizována. Faktem je, že lidé, kteří se experimentu zůčastnili vydávají svědectví o úspěchu. Faktem je, že posádka lodi hovoří o věcech z jiného světa "tam v mlze". Faktem je i, že se oficiální místa odmítají vyjádřit.
Kde je pravda? Co se 22. června 1943 ve Philadelphia Navy Yard skutečně stalo? Potvrdila se teorie o pararelních vesmírech?

Už od dob, kdy člověk odešel z Edenu mu není dáno být bohem. A třeba je to tak i lepší.

Pokud se zajímáte o fyziku a chcete se o Teorii jednotného pole dozvědět něco více, sežeňte si následující literaturu: Landau, Lifšic: Teorie pole, II. díl
W. Heisenberg: Úvod do jednotné teorie pole elementárních částic, Mir, 1968, rusky
V. Vizgin: Ertangenský program ve fyzice, Nauka, 1975, rusky

Honza Šípek

  Pavel Cervenka
Komentářů ke článku:

Informace uvedené na těchto stránkách podléhají autorskému zákonu. Viz copyright.
(c) Petr Dědič Programoval: Licho Design: Elrond